Податкова амністія: «вікно можливостей» чи чергова політична маніпуляція? Ярослав Романчук став спікером конференції «Податкова амністія: вихід із тіні» - Юридична група Eucon

Ми використовуємо файли cookie для нашого веб-сайту. Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтеся з використанням нами файлів cookie.

Публікації

Податкова амністія: «вікно можливостей» чи чергова політична маніпуляція? Ярослав Романчук став спікером конференції «Податкова амністія: вихід із тіні»

Адвокат, керуючий партнер EUCON Ярослав Романчук став спікером конференції «Податкова амністія: вихід із тіні» від газети «Юридична практика», яка відбулась 8 грудня 2021 року у Києві. Учасники конференції шукали відповіді на питання щодо «вікна можливостей» як для громадян України, так і для бізнесу у межах кампанії з легалізації доходів, щодо цілей української податкової амністії, можливих ризиків та переваг для українців і власників бізнесу, а також функціонування механізмів непрямих методів контролю після завершення податкової амністії та ін.

У межах першої сесії «Податкове очищення» Ярослав Романчук, перш за все, зосередився на питанні можливих ризиків у контексті податкової амністії для громадян України, що живуть та працюють за кордоном, зокрема мають активи  у Польщі. Спікер сфокусував увагу на конкретних ризиках, які виникнуть після запуску автоматичного обміну фінансовою і податковою інформацією (CRS) в Україні, після прийняття законопроекту щодо непрямих методів контролю за доходами та витратами фізичних осіб і т.д.

На думку спікера, у зазначеному контексті насамперед потрібно розглянути загальний портрет українця за кордоном: експерт диференціював власників бізнесу, експатів, трудових мігрантів, студентів та інших резидентів.

Далі Ярослав Романчук розглянув види активів, якими володіють наші громадяни у Польщі, серед яких частки (паї) у майні юридичних осіб, корпоративні права, акції, різні види нерухомого і рухомого майна, майнові права на об’єкти права інтелектуальної власності, предмети мистецтва, антикваріат, ювелірні вироби, валютні цінності та ін.

Експерт проаналізував основні види доходів, отриманих за кордоном, окресливши законодавчі аспекти оподаткування цих доходів, зокрема в частині уникнення подвійного оподаткування. Спікер поділився міркуваннями та передбаченнями щодо перспектив застосування податкової амністії щодо доходів, отриманих за кордоном, реальності її застосування, можливих наслідків та дав поради щодо заходів, яким слід вжити громадянам, аби передбачити зайві ризики та проблеми.

Також у сесії взяли участь: Данило Гетманцев – голова Комітету Верховної Ради України з питань фінансів, податкової та митної політики; Михайло Тітарчук – в.о. голови Державна податкова служба України; Ігор Гаєвський – перший заступник голови Державна служба фінансового моніторингу України та ін. Модерував сесію Рустам Колесник – шеф-редактор газети «Юридична практика».

Зв’язатися з нами

Надіслати запит