1 березня відбулась онлайн-конференція GO GLOBAL UA – спеціалізована кейсова онлайн-конференція під егідою Українського маркетинг-форуму. Адвокат, керуючий партнер EUCON Ярослав Романчук став спікером у межах заходу, виступивши із темою «Найбільший виклик для адвоката: як переконати українського інвестора не брати з собою правила ведення бізнесу в Україні при виході на зарубіжні ринки та ринок Польщі, зокрема?».
GO GLOBAL UA – захід, спрямований на обмін досвідом, розбір типових помилок українських підприємців, різноманітних викликів, повʼязаних із виходом на закордонні ринки, що об’єднав представників українського бізнесу, які адаптувались на ринках Польщі, Румунії, США, Мексики, Великобританії, Чехії, Словенії, країн MENA тощо. Учасники онлайн-конференції почули від провідних бізнесменів та маркетологів 15 історій досягнень, викликів та помилок українських компаній на світових ринках.
Лейтмотивом виступу Ярослава Романчука стала оповідь про шлях виходу компанії на польський ринок: спікер поділився власним досвідом виходу на ринок Польщі у 2006 році, розповів про «підводне каміння» й труднощі, особливості правил ведення бізнесу в сусідній країні. Так, EUCON став першим та найбільшим об’єднанням польських і українських адвокатів.
Пан Ярослав розповів про практичні кейси із супроводу процесу релокації українського бізнесу в Польщу, а також розкрив потенціал і можливості європейських ринків, які стали доступними у 2015 році. Окрім того, експерт детально поясним, що саме робить польський ринок інвестиційно привабливим для підприємців.
Ще одним важливим питанням став вплив війни в Україні, яка спровокувала нову хвилю релокації та низку проблем щодо організації діяльності й функціонування компаній. Ярослав Романчук поділився тим, як саме 8-річний досвід допомагає генерувати швидкі, ефективні та практичні рішення для власників українського бізнесу. Саме аналіз потреб бізнесу став каталізатором зміни концепції діяльності компанії, перетворивши її на мультифункцінальний юридичний хаб, де клієнт може отримати комплекс послуг в одному місці.
Окрім того, спікер зосередив увагу також на громадській діяльності, яка спрямована на лобіювання і захист інтересів українських підприємців на польському ринку, адже саме із цією метою була створена Асоціація українського бізнесу в Польщі.
Ярослав Романчук порушив серйозне питання щодо аспектів, на які слід звернути увагу українським підприємцям, аби диверсифікувати ризики, уникнути прикрих помилок та бути максимально підготовленими до виходу на ринок Польщі. Так, для українського бізнесу сьогодні найбільш «болючими» є проблеми щодо: складність процесу відкриття рахунку в банку, отримання спеціальних ліцензій від Нацбанку, недекларування доходів, вибору податкового резидентства, подачі інформації про КІКи, ментальної різниці у веденні бізнесу в Україні та Польщі, значення володіння польською мовою тощо.
Спікерами у межах заходу також стали: Дмитро Борисов – засновник «Gastrofamily – сімʼї ресторанів Дмитра Борисова»; Ярослав Пригара – CEO та співзасновник Remo.club, співзасновник БФ «Діти героїв», ex-CEO компаній Sherp, Mercedes-Benz-Ukraine; Андрій Мітченко – CEO компанії з виробництва та продажу фільтрів для води Ecosoft; Валентин Гриценко – маркетинг-директор виробника бездротових систем безпеки Ajax; Оксана Донець – співзасновниця компаній Gorgany і Turbat; Дмитро Корнілов – CEO та співзасновник студії зі створення Instagram/TikTok/Snapchat-фільтрів для бізнесу FFFACE.ME; Ігор Блистів – маркетинг-директор та директор з інновацій виробника кормів для тварин «Кормотех»; Інна Ярова – співзасновниця мережі кавʼярень Dobro&Dobro; Павло Даніман – маркетинг-директор «Нової Пошти»; Кирило Лазарєв – СEO та засновник дизайн-агенції Lazarev.agency; Юлія Князик – маркетинг-директор франчайзингової мережі пекарен Lviv Croissants; Вадим Мельник – підприємець-інноватор, засновник та генеральний директор компанії Dronehub; Наталя Яроменко – засновниця та CEO Beauty Tech Corp., власниця брендів LAMEL MAKEUP & LN Pro; Лора Поліщук – керівниця офісу розвитку Nazovni; Василь Росада – керівник бізнес-розвитку сервісу пошуку нерухомості Korter.