Прес-конференція «Податкова реформа–2016: до чого готуватися бізнесу» - Юридична група Eucon

Ми використовуємо файли cookie для нашого веб-сайту. Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтеся з використанням нами файлів cookie.

Публікації

Прес-конференція «Податкова реформа–2016: до чого готуватися бізнесу»

9 грудня 2015 року в прес-центрі інформаційного агентства «Інтерфакс-Україна» відбулася прес-конференція на тему «Податкова реформа – 2016: до чого готуватися бізнесу». Організатор – видання «Юридична практика» за підтримки газети «Бізнес».

П’ять провідних юристів у податковій сфері за версією Legal Awards (переможці за останні 5 років) прокоментували основні законодавчі ініціативи Міністерства фінансів України та Комітету Верховної Ради України з питань податкової та митної політики.

GEX_0529

[:]

У рамках заходу були розглянуті наступні питання:

  • Чому буксує податкова реформа і до яких змін готуватися бізнесу
  • Реформування чи ліквідація податкової міліції: від кого менше шкоди – «від пожеж чи від пожежників»
  • Податок на прибуток – швидше «живий, ніж мертвий»
  • Спрощена система оподаткування: добро чи зло для бізнесу
  • Податок на розкіш: бути чи не бути

Як заявив керуючий партнер Міжнародного правового центру EUCON Ярослав РОМАНЧУК, податкової реформи, яку обіцяли бізнесу політики, не буде у зв’язку з відсутністю політичної волі керівництва країни, популізмом і небажанням політиків йти шляхом зменшення видатків бюджету.

У своєму виступі Ярослав зробив акцент на тому, що сьогодні ключовим чинником податкової реформи має стати реформування адміністрування податків і структурна реформа з ліквідацією податкової міліції. Найважливішим питанням є не стільки ставки, скільки адміністрування податків, усунення важелів тиску на підприємців. Крім цього величезний штат податкових органів, що досягає 60 тис., доцільно оновити і скоротити шляхом усунення дублювання контрольних функцій на районному та обласному рівнях. Такі заходи дозволять і бізнесу вільніше дихати. «Податкова реформа може призвести до реальних змін тільки в разі проведення одночасно структурної реформи і реформи адміністрування» – заявив Ярослав.

Одним з важливих важелів тиску на бізнес сьогодні є можливість початку кримінальних проваджень на підставі акта перевірки. Але, як відомо, платник податку може оскаржувати тільки податкове повідомлення-рішення, а не акт перевірки, що передував йому. Об’єднання акта перевірки органу ДФС з податковим повідомленням-рішенням може дозволити прибрати можливість тиску на підприємця. На сьогоднішній день акт перевірки платник податків не може оскаржити в суді, але при цьому податковий орган використовує його як підставу для початку кримінальних проваджень.

Ярослав Романчук акцентував увагу ще на таку пропозицію поліпшення адміністрування, як імплементація персональної відповідальності посадових осіб податкової: дисциплінарної, зокрема відсторонення від займаної посади, і кримінальної.

GEX_0540

Старший партнер WTS Consulting Олександр МІНІН звернув увагу, зокрема, на необхідність зняття ризиків переходу будь-яких податкових спорів на значні суми в кримінальне розслідування, що має місце зараз. У цьому плані проект Мінфіну створює додаткові ризики пропозицією альтернативного вирішення спорів і пов’язаними з ним особливостями кримінального провадження. Пропонується певного роду постійно діючий механізм податкового компромісу для великих неплатників. Що створює, з одного боку, корупційні ризики і можливість відходу від повної сплати податків, а з іншого – потенційний механізм спонукання до «компромісу» через кримінальні загрози. Окремо доповідач проаналізував необхідні зміни в податковій сфері, які будуть позитивно сприйняті. Такими кроками можуть стати все-таки деяке зниження ставок і скасування спірних платежів, в числі яких назвав військовий збір.

Керуючий партнер ЮФ GOLAW Валентин ГВОЗДІЙ ​​наголосив на деяких позитивних моментах реформи: так, на думку юриста, можна очікувати більшої чіткості та ефективності процесу адміністративного оскарження податкових повідомлень-рішень за результатами перевірок, що знизить навантаження на суди. У світлі запропонованих змін буде також зменшено кількість підстав для перевірок, для відмови у прийнятті звітності і т.д. По-новому буде врегульовано статус письмових податкових консультацій, та наслідків їх використання платниками податків.

Керуючий партнер ЮФ «Центр правового консалтингу» Артур НОНКО пояснив, що сьогодні спрощена система оподаткування необхідна малому бізнесу, і її скасування для юридичних осіб не принесе вигоди для держави у вигляді додаткових надходжень з податку на прибуток до бюджету. Такі підприємства або закриються, або будуть працювати «в мінус». Разом з тим у держави значно зростуть витрати на додаткове адміністрування цього сегменту бізнесу. Також проект податкового кодексу призведе до збільшення податкового навантаження на фізичних осіб, які перебувають на спрощеній системі оподаткування, що жодною мірою не сприятиме досягненню однієї з основних цілей податкової реформи – виведенню з тіні фізичних осіб підприємців.

Почесний президент ЮК Jurimex Данило ГЕТМАНЦЕВ підкреслив, що в двох варіантах податкової реформи більше політики, ніж реформи. З трудом, за його словами, можна знайти норми, які не можна було внести протягом 2015 року. На його думку зниження ставок податків не підштовхне економіку до розвитку. Як заявив пан Гетманцев, оподаткування у нас середнє по Європі, а по ряду ставок – навіть нижче середнього рівня. Також він зазначив, що фактором росту, як правило, виступають світ, курсова стабільність і відсутність кризи державних фінансів.

Модерували прес-конференцію Рустам КОЛЕСНИК, генеральний директор видавництва «Юридична практика», і Володимир ЧЕПОВИЙ, генеральний директор «Бліц Інформ».

Відеозапис прес-конференції можна переглянути при переході за посиланням: http://interfax.com.ua/news/general/309778.html

Зв’язатися з нами

Надіслати запит