У пошуках дієвого інструменту: Ярослав Романчук став лектором у межах спецкурсу “Міжнародна торгівля” від LHS - Юридична група Eucon

Ми використовуємо файли cookie для нашого веб-сайту. Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтеся з використанням нами файлів cookie.

Публікації

У пошуках дієвого інструменту: Ярослав Романчук став лектором у межах спецкурсу “Міжнародна торгівля” від LHS

12 квітня відбувся перший модуль «Здійснення міжнародної торгівлі» у межах спецкурсу «Міжнародна торгівля» від Legal High School, лектором якої став адвокат, керуючий партнер EUCON Ярослав Романчук.

Спікер, зосередившись на темі особливостей залучення фінансових ресурсів та фінансових інструментів ЄС, почав виступ із нагадування про можливості у напрямку торгівлі, які відкрились завдяки підписанню Угоди про Асоціацію між Україною та ЄС, зокрема в частині переходу від партнерства і співробітництва до політичної асоціації та економічної інтеграції. Так, наприклад, однією зі складових Угоди про Асоціацію стала Угода про зону вільної торгівлі між Україною та ЄС, в межах якої Україна отримала доступ до певних фінансових інструментів ЄС.

Програма східного партнерства, до якої крім України входять також Азербайджан, Білорусь, Вірменія, Грузія та Молдова, також була відзначена експертом як один із перспективних інструментів.

Ярослав Романчук також озвучив статистичні дані щодо макроекономічної допомоги Україні від ЄС за 2014-2020 роки в обсязі 12,8 млрд Євро, з яких наразі було отримано близько 10 млрд. Окрім того, лектор відзначив, що, попри усі негативні чинники (у тому числі процес «брексіту») дохідна частина бюджету ЄС зросла майже на 80%. Експерт наголосив, що у межах проекту бюджету ЄС на 2021-2027 роки буде передбачено виділення коштів для розвитку східноєвропейських країн.

Детально спікер зупинився на розгляді типів дотаційних інструментів, що діють в межах ЄС та інших країн: так, Ярослав Романчук виділив транскордонні програми, менші фонди та інструменти з походженням з території ЄС, програми урядів країн-членів ЄС (Німеччина, Данія, Польща), програми країн-членів EOG (Норвегія, Швейцарія) та програми регіональних об’єднань (Вишеградська четвірка).

Експерт підкреслив, що найбільш широкий спектр фінансових інструментів для залучення фінансування мають малий та середній бізнеси, оскільки існує багато можливостей залучення грантів на їх розвиток від організацій ЄС та інших країн світу, зокрема наймасштабніша грантова програма з дослідження, інновацій та розвитку технологій «Горизонт 2020».

Ярослав Романчук акцентував увагу на чотирьох типах фінансових ресурсів: власні кошти, банківські ресурси, інвестиційні ресурси, дотаційні ресурси. Так, він підкреслив, що найменш вигідним для підприємця є використання власних коштів, зважаючи на аспекти оподаткування, натомість більш детально зупинився на інвестиційних та дотаційних ресурсах, з яких найдешевшим є саме дотаційний.

«Одним з ключових чинників для отримання фінансування є репутація позичальника», – підкреслив лектор, аналізуючи типи проектів, що фінансуються ЄС, та умови для отримання фінансування. На його думку, найважливішими чинниками є репутація юридичної особи, репутація її власників, репутація топ-менеджерів та репутація керівників бухгалтерських служб.

У фіналі виступу Ярослав Романчук розібрав практичні приклади можливості залучення фінансових інструментів ЄС для розвитку підприємництва у Польщі, а також поділився досвідом щодо використання можливостей, які  існують для українського бізнесу з метою виходу на ринки ЄС через польську юрисдикцію.

Зв’язатися з нами

Надіслати запит