Відповідальність керівників та бухгалтерів компанії: коли та перед ким? - Юридична група Eucon

Ми використовуємо файли cookie для нашого веб-сайту. Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтеся з використанням нами файлів cookie.

Публікації

Відповідальність керівників та бухгалтерів компанії: коли та перед ким?

Топ-менеджменту (керівники, рада директорів, члени правління, наглядова рада, фінансові директори, головні бухгалтери – в залежності від повноважень) компанії не треба забувати про те, що вони несуть відповідальність не тільки перед власниками компанії, але й перед контролюючими органами, тож відповідальність може бути як кримінальною або адміністративною, так і майновою.

Виникає питання: яким чином бухгалтер чи директор може відповідати своїм майном перед податковою? Для отримання відповіді слід звернутись до процедури банкрутства. Податкова набуває статусу кредитора, що дає їй повноваження ставити вимоги до керівника, фінансового директора, особливо тоді, коли такі особи були відповідальними за вчинення фраудаторних правочинів, які в свою чергу призвели до банкрутства компанії та недостатоності майна. Звісно, акцент, в першу чергу, буде ставитись правоохоронними органами на кримінальну відповідальність, але не треба забувати, що незабаром почне функціонувати БЕБ, яке не буде структурним підрозділом ДПС, а тому досить ймовірним є те, що в процедурі банкрутства у контролюючого органу як у кредитора в певних випадках можуть виникнути майнові вимоги до керівництва компанії або до їхнього майна.

Банкрутству може передувати процедура примусового стягнення податкового боргу, і тут все залежить від компетенції контролюючого органу, а саме податкового керуючого, який може встановити зв’язок недобросовісності між правочинами та виникненням податкового боргу і недостатності майна. Акцент буде ставитись на умисел та мету вчинення таких правочинів.

Викладені підстави можуть спричинити настання не тільки кримінальної, але й майнової відповідальності для керівництва компанії.

Про такі ризики не треба пам’ятати – до них треба бути готовими.

Зв’язатися з нами

Надіслати запит