Вплив податкової амністії на агросектор, непрозорість структур та отримання дофінансування: Ярослав Романчук став учасником онлайн-зустрічі щодо старту ринку землі - Юридична група Eucon

Ми використовуємо файли cookie для нашого веб-сайту. Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтеся з використанням нами файлів cookie.

Публікації

Вплив податкової амністії на агросектор, непрозорість структур та отримання дофінансування: Ярослав Романчук став учасником онлайн-зустрічі щодо старту ринку землі

17 грудня відбулась онлайн-зустріч, присвячена питанням старту ринку землі, під назвою «Все, що ви хотіли знати про нове земельне законодавство, але не мали в кого спитати». Організаторами заходу стали ЛІГА:ЗАКОН спільно зі Світовим банком. Керуючий партнер EUCON Ярослав Романчук виступив у межах заходу в якості спікера, зосередившись на питаннях наслідків і впливу податкової амністії на фермерські господарства, а також на спектрі доступних фінансових ресурсів та складнощів їх отримання і використання для фермерів.

Спікер підкреслив, що в контексті податкової амністії у аграріїв теоретично можуть виникнути проблеми в частині здійснених готівкових розрахунків та легалізації готівкових активів, зокрема у валюті, а також коштів, що зберігаються на іноземних рахунках. Так, банки фактично можуть відстежувати джерела походження коштів, які виводитимуться на спеціальні рахунки (що створюватимуться у процесі одноразового добровільного декларування) і вимагати пояснення від фермерів щодо цих джерел. Також, зі слів експерта, можуть виникати нові ризики після початку функціонування системи міжнародного автоматичного обміну податковою інформацією CRS в Україні, завдяки чому податкові органи отримають всю інформацію про всіх податкових резидентів за кордоном. Проект закону про непрямі методи контролю за доходами фізичних осіб, за яким податкові органи отримають  інструмент контролю за усіма витратами, а фізособи будуть зобов’язані звітувати за джерела походження усіх своїх доходів, становить окрему категорію можливих ризиків.

Щодо теми доступних фінансових інструментів для фермерів Ярослав Романчук зазначив, що у світі існує 4 види фінансових ресурсів: власні кошти, кредитні, інвестиційні ресурси та дофінансування. За даними спікера наразі найпоширеніший фінансовий ресурс, яким користуються українські фермери для сільськогосподарських проектів, купівлі землі та необхідної техніки, – це власні кошти, при цьому світова практика є діаметрально протилежною. «Фермери навіть не розпочали виконувати домашню роботу щодо підготовки власних фермерських господарств, щоб вони були зрозумілими, прозорими і привабливими для потенційних інвесторів, кредиторів, донорів та інституцій, які виділяють кошти на дофінансування – і це є найбільшою проблемою.» – підкреслив Ярослав Романчук. Через це інвестори, які мають бажання вкладати кошти у фермерства, ініціюючи юридичний та фінансовий аудит, відмовляються від співпраці через непрозорість структур, заниженість активів, не можливість оцінити вартість господарства. Окрім того, незрозуміла структура балансу та відсутність фінансового і господарського плану є негативними факторами у контексті банківського кредитування. На думку спікера, коріння перерахованих проблем в агросфері полягає у відсутності просвітницької роботи з фермерськими господарствами.

У заході також взяли участь: Ольга Трофимцева – президент Української Агропродовольчої платформи, екс-в.о. Міністра аграрної політики; Анатолій Мірошниченко – перший заступник голови Держгеокадастру; Андрій Мартин – заступник голови ради асоціації «Земельна спілка України»; Роман Сластьон – генеральний директор УКАБ та ін.

Зв’язатися з нами

Надіслати запит