28 липня у Варшаві відбулась відкрита зустріч “Фінансові горизонти: кредитування в Польщі для українців”, у межах якої про потенціал і масштаб фінансових можливостей кредитування у Польщі розповів адвокат, керуючий партнер EUCON Ярослав Романчук.
Організатором став центр Diia.Business Warsaw, який реалізував захід у межах проєкту “Коридор цифрових даних (Digital Data Corridor – DDC)”, що реалізується за підтримки Міжнародної фінансової корпорації (IFC) у партнерстві з Державним секретаріатом Швейцарії з економічних питань (SECO), Фондом належного врядування Великої Британії (GGF).
Ярослав Романчук розпочав виступ із аналізу типів фінансування, зокрема таких, як власні кошти, банківські, інвестиційні та дотаційні, зазначивши, що більшість українських підприємців схильна використовувати власні кошти, які не є ефективним ресурсом, натомість коло реальних можливостей у використанні інших інструментів є набагато ширшим.
Спікер також детально зупинився на способах фінансування, основних вимогах банківських установ та на переліку необхідної документації, адже перш ніж подаватись на кредитування, позичальник має ретельно підготуватись та виконати “домашню роботу”, аби диверсифікувати усі ризики та пройти процес успішно.
Надважливим є також і розгляд критеріїв оцінювання позичальника на основі моделі комплексного аналізу, вимоги банку чи кредитора до позичальника, аби компанія завбачливо виконала дії, що допоможуть сформувати відповідність кожному із численних критеріїв.
Звичайно ж, окремого акценту потребувало питання репутації бізнесу, адже саме цей аспект часто є вразливим у питанні кредитування.
На кінець виступу Ярослав Романчук розкрив учасникам особливості наслідків для бізнесу від імплементації плану BEPS, який поклав кінець епосі офшорів, банківської таємниці, сприяв розкриттю кінцевих бенефіціарів та прозорості звітності. Окрім того, експерт зазначив перспективи старту дії договору MLI та системи міжнародного обміну податковою інформацією CRS між Польщею та Україною.
У межах зустрічі також виступили представники IFC (National Bank of Ukraine), Polish Investment&Trade Agency (PFR Group), BIK, Bank Santander та Bank PKO Bank Polskі.