2-3 грудня Варшава стала епіцентром обговорення Європи майбутнього, зібравши урядовців, чиновників, політиків, громадських діячів, галузевих експертів з усього європейського континенту в межах ECR Party Warsaw Summit, організатором якого стала European Conservatives and Reformists (ECR) Party (Партія Європейських консерваторів і реформістів). Адвокат, керуючий партнер EUCON Ярослав Романчук став учасником панельних дискусій «Як забезпечити продовольчу безпеку для Польщі та Європи? Сімейні ферми як основа фермерства на селі» та «Європа – Польща – Україна: спільна реконструкція», у межах якої спікером також став адвокат, партнер, керівник офісу EUCON у Варшаві Андрій Романчук.
Учасники масштабного саміту, серед яких, зокрема, Прем’єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький та Прем’єр-міністерка Італії Джорджа Мелоні, крізь призму гасла заходу «Європа нашої мрії» обговорили питання перспективи трансформації механізмів безпеки та обороноздатності Європи, впливу війни в Україні на економічну та політичну ситуації в регіоні та її наслідки, кооперації зусиль між Європою, Польщею та Україною для реконструкції країни, застосування нових технологій, розвитку науки, питання продовольчої безпеки в регіоні та сільського господарства, інструментів для інвестування, зміцнення наявних і перспективи створення нових європейських міцних альянсів, шляхів розв’язання проблем в енергетиці та оптимізації енергетичних ресурсів, відновлення культурного та спортивного потенціалу тощо.
Ярослав Романчук протягом виступу окреслив ситуацію щодо експорту зерна з України, підкріпивши інформацію порівнянням довоєнної та актуальної статистики, та щодо впливу війни на аграрний сектор й експорт аграрної продукції. Спікер підкреслив, що Україна була та є одним із найважливіших учасників ринку аграрної продукції.
Окремо пан Ярослав розглянув питання необхідних дій, які допоможуть зменшити ризик продовольчої кризи в Європі через війну, яка призвела до обмежень можливостей вести повноцінну торгівлю між Україною та країнами ЄС. У цьому контексті, на думку спікера, надважливою є плідна співпраця між Польщею та Україною в напрямку відбудови аграрного сектору та економіки України, зокрема.
Андрій Романчук разом із учасниками дискусії зосередився на обговоренні перших результатів відбудови України, яка вже розпочалась, потенціал Польщі стати лідером серед партнерів у процесі реконструкції, значення комунікації між країнами у процесі підготовки масштабної повоєнної відбудови, забезпечення Україною умов для розвитку SME, способів мотивування українців, які вимушено виїхали з країни, до повернення назад після війни і т.д. Спікер підкреслив, що позитивним сигналом про активну залученість Польщі до процесу реконструкції є те, що наразі вже 1500 польських компаній виявили бажання долучитись, проте паралельно іноземні компанії, які хочуть вийти на український ринок, мають підготуватись, аби уникнути можливих помилок. Окрім того, важливо, щоб українці були готові до нової реальності та життя крізь призму європейського контексту. Учасники дискусії висловили чітку та непохитну позицію щодо неминучого провалу російського нападу та обов’язкового притягнення росії до відповідальності за завдані руйнування та збитки.