12 травня відбувся VIІI Міжнародний податковий форум від «Юридичної практики», генеральним партнером якого вкотре став EUCON - Юридична група Eucon

Ми використовуємо файли cookie для нашого веб-сайту. Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтеся з використанням нами файлів cookie.

Публікації

12 травня відбувся VIІI Міжнародний податковий форум від «Юридичної практики», генеральним партнером якого вкотре став EUCON

12 травня відбувся VIІI Міжнародний податковий форум від «Юридичної практики», традиційним генеральним партнером якого протягом восьми років існування заходу є EUCON Legal Group.

Як ініціатору створення форуму право на привітальне слово було надано адвокату, керуючому партнеру EUCON Ярославу Романчуку, який підкреслив стабільну актуальність податкової тематики та, будучи модератором відкритого обговорення  на тему податкового ландшафту України та світу, представив колег та окреслив тематику бесіди: міжнародні тренди в дорожній карті податкової реформи в Україні, міжнародний обмін податковою інформацією, створення БЕБ, перспективи податкової амністії, податок на виведений капітал та ін. Зокрема, протягом обговорення було підкреслено ефективність роботи інституції бізнес-омбудсмена у практичних кейсах надання допомоги бізнесу та налагодження комунікації з податковими органами, особливе значення реалізації податкової амністії та її наслідків, негативну динаміку у реформуванні та створенні нових податкових органів.

Ексклюзивною частиною Податкового форуму стало відкрите інтерв’ю голови ДПС України Олексія Любченка на тему “Трансформація податкової політики України”, ведучим якого став Ярослав Романчук.

Так, протягом інтерв’ю було обговорено питання довіри до органів ДПС та необхідності формування пласту компетентних фахівців, ефективності роботи з реєстром індивідуальних податкових консультацій, створення формату надання швидких відповідей на запити платників податків. Олексій Любченко ексклюзивно анонсував створення податково-аналітичної карти, один із блоків якої буде присвячений ІПК.

Також пан Любченко прокоментував особливості й результати роботи Офісу великих платників податків, що, на його думку,  став органом VIP-обслуговування. Зокрема, очільник ДПС поділився результатами роботи 5 міжрегіональних управлінь з роботи з великими платниками податків (Центральне – у Києві, Східне – у Дніпрі, Західне – у Львові, Південне – в Одесі, Північне – у Харкові), завдяки яким було виявлено та проаналізовано особливості розподілу найбільших платників податків за галузями.

Щодо актуальної статистики ДПС України Олексій Любченко зазначив, що за результатами останнього декларування податку на прибуток, наразі задекларовано вдвічі більше коштів, ніж за минулий період. Щодо представників різних категорій бізнесу, то голова ДПС озвучив дані, що свідчать про збільшення кількості ФОПів за 2020 рік на 26 000, про перенесення основного навантаження стосовно наповнення бюджету держави на середні підприємства, а також про те, що за минулий рік кількість мільярдерів зменшилась втричі, натомість кількість міліонерів навпаки збільшилась. Одним із факторів, що призвів до таких результатів, став запуск обов’язкового декларування доходів, отриманих за кордоном, який з іншого боку, як підкреслив Ярослав Романчук, загострив проблему подвійного оподаткування.

Очільник ДПС також озвучив пріоритетний напрямок для ефективного адміністрування податків і зборів з фізичних осіб – це надання якісних і зручних послуг VIP-громадянам, до яких входять заможні люди з доходом понад 100 млн гривень, а також публічні і відомі особи.

Окрім того, учасники інтерв’ю обговорили скасування планів для робітників податкової, роботу системи інтегрованої оцінки роботи територіальних підрозділів ДПС та важливу тему дії законодавства у цій сфері трансфертного ціноутворення, в процесі якого виникають певні складнощі, зумовлені неналагодженою системою міжнародного обміну податковою інформацією. Проте, було зазначено успіхи у межах запуску роботи CRS та особливості аналітичної роботи в період карантину і мораторію на перевірки.

Щодо налагодження комунікації між бізнесом та податківцями, Ярослав Романчук відзначив: «Рівні правила гри для всіх, стабільне законодавство та можливість захистити свої права в суді – простий рецепт створення сприятливого клімату». Учасники інтерв’ю озвучили важливу проблему дефіциту кваліфікованих і зацікавлених у роботі кадрів, погодившись, що необхідними умовами підготовки молодих фахівців є зміна філософії роботи та об’єднання зусиль ДПС та бізнесу. “Ревізор, податківець сьогодні – це доброчесна людина, яка знає технології”, – зауважив Олексій Любченко.

Аудитор, партнер, керівник практики ТЦУ EUCON Лариса Врублевська стала модератором експертного обговорення на тему «Трансфертне ціноутворення». Протягом обговорення у якості спікерів, зокрема, взяли участь суддя Касаційного адміністративного суду у складі Верховного Суду Ігор Олендер та начальник управління трансфертного ціноутворення департаменту податкового аудиту Державної податкової служби України Катерина Риженкова.

У межах обговорення останньої практики судової практики у сфері ТЦУ Лариса Врублевська зазначила, що довгоочікувані спори по суті нарешті з’явились, внаслідок чого у листопаді 2020 року Верховний Суд узагальнив практику у сфері трансфертного ціноутворення.

Спікери обговорили також питання основних змін у ТЦУ за 2020 та 2021 рік, зокрема прийняття і дію законів 466 та 1117, підходів органу контролю до аналізу документації з ТЦУ, питання трансфертного ціноутворення поза межами статті 39 ПКУ (податкові ризики та управління ними),особливостей застосування у 2021 році критерію ділової мети та добросовісності і ділової обачності платника податків у господарських відносинах.

Щодо аспекту застосування критерію ділової мети, Лариса Врублевська нагадала, що з 2021 року він поширюється на контрольовані операції платників податків, а з 2022 року буде поширюватись додатково і на операції з нерезидентами з переліків (зокрема на неконтрольовані операції). 466 законом були внесені зміни до ст. 140 п.145/15, який передбачав поширення критерію ділової мети на всі операції з нерезидентами, і цей пункт був скасований законом 1117 у грудні, тож фактично він діяв з 23 травня до 31 грудня 2020 року, що надає податковому органу право застосувати за цей період також коригування об’єкту оподаткування у тому разі, якщо операція з нерезидентами не мала ділової мети.

 

Зв’язатися з нами

Надіслати запит