Крок в майбутнє чи крок у пастку: учасники LHS Discussion Hub обговорили питання перспективи податкової амністії в Україні - Юридична група Eucon

Ми використовуємо файли cookie для нашого веб-сайту. Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтеся з використанням нами файлів cookie.

Публікації

Крок в майбутнє чи крок у пастку: учасники LHS Discussion Hub обговорили питання перспективи податкової амністії в Україні

Спецкурс для корпоративних юристів від Legal High School відкрився 27 вересня обговоренням одного із найгучніших законів, прийнятих цьогоріч, який здобув у кулуарах та ЗМІ назву «Закону про податкову амністію». Експерти, серед яких адвокат, керуючий партнер EUCON Ярослав Романчук, у межах круглого столу «LHS Discussion Hub: Податкова амністія. Українські реалії та іноземний досвід» висловили свої погляди щодо змісту, переваг і недоліків, перспектив податкової амністії в Україні у контексті міжнародного досвіду.

Так, Ярослав Романчук насамперед підкреслив те, що в Україні фактично здійснюється гібрид податкової амністії та амністії капіталів. Щодо польського досвіду і питання тих українців, які живуть і працюють в Польщі, експерт попередньо проаналізував портрет середньостатистичного українця за кордоном, якого у більшості випадків як вітчизняні, так і іноземні ЗМІ та урядовці сприймають виключно як трудового мігранта, хоча реальна картина є значно ширшою: статистика стверджує зростання кількості українських підприємців та інвесторів.  Так, у Польщі зареєстровано більше 16 тис. підприємств, засновниками яких є українці. За даними, наведеними спікером, зростає і кількість придбаної українцями нерухомості в Польщі, а також наданих нашим співвітчизникам  дозволів на придбання земельних ділянок.

На думку Ярослава Романчука, потрібно дивитись на податкову амністію крізь призму подальших кроків у реформуванні податкової системи України, оцінюючи міжнародний досвід. Податкова амністія – це один із кроків перед впровадженням CRS – системи міжнародного обміну податковою інформацією, за яким слід очікувати на впровадження непрямих методів контролю.

Спікер наголосив, що немає однозначної відповіді, чи варто легалізувати активи за цим законом, оскільки усе залежить від конкретного випадку. Клієнт перед тим, як прийняти рішення щодо того, чи варто користатись податковою амністією, має усвідомлювати необхідність попереднього глибокого аудиту, а також можливість виникнення проблем і додаткових витрат у процесі отримання необхідної документації і користування іноземними активами.

«На жаль, в Україні досить багато консультантів, які, не приховуючись, консультують щодо шляхів мінімізації і уникнення оподаткування – це те, чого немає за кордоном. Такі консультанти – токсичні. Ми маємо цікавий приклад того, коли до тебе приходять не як до консультанта з питаннями, а з «креативними» ідеями щодо легалізації доходів та уникнення сплати податків», – слушно зауважив Ярослав Романчук.

Щодо питання проходження фінмоніторингу та інституту комплаєнсу банків, то експерт зауважив, що банки навряд чи захочуть відкривати спеціальні рахунки для «сумнівних» клієнтів через репутаційні ризики в майбутньому, що, зокрема, підтверджує польський досвід.

Зв’язатися з нами

Надіслати запит