І Міжнародний форум «Польський Бізнес День»: чи стане Польща «вікном в Європу» для українського бізнесу? - Юридична група Eucon

Ми використовуємо файли cookie для нашого веб-сайту. Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтеся з використанням нами файлів cookie.

Публікації

І Міжнародний форум «Польський Бізнес День»: чи стане Польща «вікном в Європу» для українського бізнесу?

6 листопада 2014 року у Києві відбувся І Міжнародний форум «Польський Бізнес День». Організаторами заходу виступили Міжнародний правовий центр EUCON, Міжнародний аудиторський союз та Польсько-українська Господарська палата під патронатом Посольства Республіки Польща в Україні та за підтримки відділу сприяння торгівлі та інвестицій Посольства Республіки Польща в Києві.

За словами голови організаційного комітету форуму, керуючого партнера Міжнародного правового центру EUCON Ярослава Романчука, ключовим завданням заходу було допомогти українському бізнесу вийти на європейський ринок. Саме тому на захід було запрошено представників органів виконавчої влади Польщі та України, представників бізнес-спільноти та провідних правників. Під час роботи форуму учасники обговорили досвід польських реформ, впровадження ефективної інвестиційної політики та побудови податкової системи, залучення фінансування в корпоративний сектор, експансії українського капіталу та практичні питання роботи на ринку Польщі.

В.о. міністра економічного розвитку і торгівлі України Валерій Пятницький підкреслив, що між країнами має бути глибока кооперація у торговельно-економічних відносинах, що сприятиме становленню нового бізнес-середовища в Україні. Анджей Диха, заступник Міністра економіки Республіки Польща, наголосив, що майбутні вибори в його країні не вплинуть на відносини між державами, натомість Польща і надалі підтримуватиме євроінтеграційні прагнення України у Брюсселі. Надзвичайний і Повноважний Посол Республіки Польща в Україні Генрик Літвін порадив розглядати Угоду про Асоціацію між Україною та ЄС як вигідну інвестицію, але за умови, що країна має невідкладно провести необхідні економічні реформи.

Яцек Пєхота, президент Польсько-української господарчої палати зазначив, що Польща змогла стати лідером по залученню прямих іноземних інвестицій у Центральній Європі, перетворившись на центр аутсорсінгу виробництв. Представниця Міністерства економіки Польщі Сільвія Луч наголосила, що спеціальним інструментом урядової політики по залученню інвестицій було створення спеціальних економічних зон (СЕЗ), яких наразі налічується 14. Виходячи із досвіду успішного функціонування СЕЗ, важливими для інвесторів, за її словами, є розвинена економічна інфраструктура і якісний людський капітал. У свою чергу, Марчін Кушчінські, директор департаменту Вармінсько-Мазурської спеціальної економічної зони додав, що на прикладі даної СЕЗ в країні реалізується найвищий рівень державної допомоги та ефективна система підтримки інвестора. Окрім цього, важливою перевагою є й те, що інвестор отримує доступ до іноземних ринків.

Аркадіуш Забловські, директор департаменту банку Bank Gospodarstwa Krajowego, розповів, що в рамках фінансової підтримки бізнесу, банк надає гарантії комерційним банкам та гарантує велику кількість комерційних кредитів, а також реалізує програму підтримки експорту із доступними умовами фінансування.

Доповідаючи про особливості оподаткування господарської діяльності, Павел Томчиковські, партнер компанії Ozog i Wspolnicy, наголосив, що Польща мала гармонізувати національне податкове право із правом ЄС. Серед іншого, наразі джерелом права виступають рішення Європейського Суду у Люксембурзі, податкові декларації складаються та подаються в електронній формі, тоді як рахунки-фактури висилаються електронною поштою, зазначив він. Натомість Лариса Врублевська, партнер Міжнародного правового центру EUCON, зауважила, що Польща не є низькоподатковою юрисдикцією, а зниження податкового навантаження на корпоративний сектор відбувалося поступово. Так, ставка податку на прибуток підприємств знижувалась протягом 10 років і зараз складає 19%.

Святослав Сенюта, партнер Міжнародного правового центру EUCON, поділився досвідом та розповів учасника форуму про особливості української експансії на польський ринок на прикладі компанії, яка займається електронною та мобільною комерцією.

Андрій Романчук, радник з питань міжнародного корпоративного права компанії EUCON , в своїй доповіді окреслив ключові аспекти створення, придбання та ліквідації компанії в Республіці Польща.

На завершення форуму Ярослав Романчук зазначив, що відповідний захід, присвячений можливостям роботи в Україні, заплановано провести в Польщі навесні 2015 року. «Саме регулярність таких форумів забезпечить налагодження вигідних контактів, дозволить швидко знаходити партнерів та реалізовувати конкретні інвестиційні проекти в обох країнах», – підсумував пан Романчук.

Ознайомитись з фотоматеріалами заходу Ви зможете за даним посиланням

Програма заходу

Зв’язатися з нами

Надіслати запит