ІІ Міжнародний форум "ДЕНЬ УКРАЇНСЬКОГО БІЗНЕСУ" в Польщі - Юридична група Eucon

Ми використовуємо файли cookie для нашого веб-сайту. Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтеся з використанням нами файлів cookie.

Публікації

ІІ Міжнародний форум “ДЕНЬ УКРАЇНСЬКОГО БІЗНЕСУ” в Польщі

14 травня 2015 року у Варшаві пройшов перший день Міжнародного форуму «ДЕНЬ УКРАЇНСЬКОГО БІЗНЕСУ», в рамках якого високопосадовці з України та Польщі, представники бізнес-середовища обговорили процеси проведення реформ в Україні з метою євроінтеграції та покращення бізнес-клімату. Це вже другий захід із циклу україно-польських бізнес-форумів, ініційованих віце-президентом Польсько-Української Господарчої Палати, керуючим партнером Міжнародного правового центру EUCON Ярославом Романчуком (перший відбувся у Києві 6 листопада 2014 року).

Дружні стосунки України з Польщею, в тому числі відкритість до економічної співпраці, а також підписання Угоди про асоціацію між Україною та ЄС, стало передумовою для проведення щорічних міжнародних бізнес-форумів. Ця ідея була підтримана дипустановами обох країн та деякими державними установами.

Форум проходить під патронатом Посольства Республіки Польща в Україні та Посольства України в Республіці Польща, при підтримці Міністерства економіки Республіки Польща та зібрав близько 200 учасників. Організаторами виступили Польсько-Українська Господарча Палата, Міжнародний правовий центр EUCON та Міжнародний аудиторський союз.

Готовність Українського уряду до проведення реформ, спрямованих на євроінтеграцію України відповідно до стандартів ЄС, а також створення стимулів для активізації ділової активності та покращення інвестиційного клімату – ось ключові питання, які задали тон першому дню форуму. У його роботі з української сторони взяли участь заступник Міністра фінансів України Олена Макеєва, заступник Міністра економічного розвитку і торгівлі України Юлія Клименко, заступник Голови Правління Національного Банку України Владислав Рашкован, голова Державної регуляторної служби України Ксенія Ляпіна, Надзвичайний і Повноважний Посол України в Республіці Польща Андрій Дещиця, народний депутат України, секретар Комітету Верховної Ради України з питань промислової політики та підприємництва Михайло Хміль, представники Державної фіскальної служби України та посадові особи органів місцевого самоврядування з Києва, Харкова, Одеси та Дніпропетровська.

З польської сторони спікерами Форуму були заступник Міністра економіки Республіки Польща Анджей Диха, заступник Міністра фінансів РП Артур Радзівіл, екс-Міністр національної оборони РП Януш Онишкевич, Віце-президент польського Агенства з інформації та іноземних інвестицій Анна Полак-Коцінська, заступник Директора КУКЕ Піотр Мацішек.

Ярослав Романчук, віце-президент Польсько-Української Господарчої Палати, керуючий партнер Міжнародного правового центру EUCON у вступному слові наголосив, що світова спільнота очікує від Українського уряду структурних реформ та рішучих кроків у питанні удосконалення регуляторного середовища для бізнес-спільноти, боротьби із корупцією на усіх ланках владних структур.

Про реформування фіскальних органів та проведення податкової реформи як стратегічні напрями діючого уряду проінформувала представник Мінфіну Олена Макеєва. «Ми націлені на створення простої зрозумілої для інвестора податкової системи, яка дозволить вивести із тіні працюючий бізнес та стимулюватиме прихід нових інвесторів в Україну» – зазначила пані Макеєва.

На уже здійснених заходах щодо спрощення умов заснування та ведення бізнесу зупинилась заступник Міністра економічного розвитку і торгівлі Юлія Клименко. Зокрема, прийняті законодавчі зміни дозволили скоротити кількість дозвільних процедур та видів діяльності, які підлягають ліцензуванню, забезпечено гармонізацію законодавства з нормами ЄС, зменшення адміністративного навантаження на підприємства та зниження корупційних ризиків у існуючих процедурах тощо. Окрім цього, тиждень тому Президент України підписав закон, який покликаний на посилення захисту прав інвесторів, зокрема міноритарних.

Детальніше на заходах щодо дерегуляції господарської діяльності в Україні зупинилась голова Державної регуляторної служби Ксенія Ляпіна. «Завдання політики дерегуляції  – зберегти ресурс для розвитку бізнесу, а отже, для економічного зростання України»,- зазначила голова служби. «Зменшення тиску на підприємництво, усунення зайвих бар’єрів  – ось питання, які знаходяться у фокусі державної регуляторної політики сьогодні. План по дерегуляції націлений  на те, щоб залишити малому та середньому бізнесу ресурси для розвитку, які раніше підприємці витрачали на виконання непотрібних регуляцій. Оцінювати успіхи дерегуляції потрібно саме по тому, який ресурс в результаті зможе зекономити бізнес. Так, за перший квартал 2015 року, завдяки ухваленим державним рішенням дерегуляторного характеру, ресурс, який залишився бізнесу, оцінюється у суму близько 6 мільярдів гривень. Так держава робить інвестицію у майбутнє» – сказала Ксенія Ляпіна.

Про підготовку законодавчої бази для розвитку спеціальних економічних зон, технопарків та кластерів потенційним інвесторам розповів народний депутат України, секретар Комітету Верховної Ради України з питань промислової політики та підприємництва Михайло Хміль.

Про специфіку роботи банківської системи України та заходи з її реформування розповів заступник Голови Правління НБУ Владислав Рашкован. Зокрема були висвітлені питання валютного регулювання, а саме підстави, які існували на валютному ринку України для введення обмежень та умови, за яких Національний банк України готовий їх зняти.

Він детально розповів про перебіг реформ, що спрямовані на очищення та якісну трансформацію банківської системи України відповідно до найкращого світового досвіду. “Головна ідея, яка сьогодні надихає сучасну команду українського центрального банку у процесі змін, – це прозора, інноваційна, стабільна та сильна банківська система, що працює заради процвітання країни в цілому та добробуту кожного громадянина зокрема”, – підкреслив заступник Голови Національного банку України Владислав Рашкован.

Окрема сесія була присвячена презентації привабливості окремих регіонів України. Зокрема, представники мерій Києва, Харкова, Одеси та Дніпропетровська мали можливість донести до бізнес-спільноти Польщі географічні, інфраструктурні та соціально-економічні особливості та переваги для ведення бізнесу у своїх регіонах.

Відбулось також підписання Меморандуму про співпрацю між Асоціацією індустріальних парків України та Польсько-Українською Господарчою Палатою щодо контактів в питаннях обміну досвідом та співпраці індустріальних парків та спеціальних економічних зон Польщі та України.

Функціонування та специфіку діючої податкової системи України охарактеризували представники Державної фіскальної служби України. Зокрема електронне адміністрування ПДВ, вдосконалення митних процедур, вимоги щодо трансфертного ціноутворення та кримінальну відповідальність платників висвітлили Неля Привалова, директор Департаменту методологічної роботи з питань оподаткування ДФС України, Віталій Заколодяжний, заступник директора Департаменту організації митного контролю та оформлення, Микола Мішин, начальник відділу перевірок трансфертного ціноутворення Департаменту податкового та митного аудиту ДФС України та Євген Петренко, адвокат, керівник практики кримінального права та процесу Міжнародного правового центру EUCON.

У рамках останньої сесії форуму керівники великих міжнародних компаній та банків, які вже працюють в Україні, поділились своїм практичним досвідом освоєння українського ринку та його бюрократичних державних механізмів.

15 травня, у другий день Форуму відбулась презентація українських інвестиційних проектів, які підлягають реалізації в Польщі. Представляли свої проекти фіналісти Міжнародного конкурсу інвестиційних проектів, який організовано Міжнародним правовим центром EUCON, Польсько-Українською Господарчою Палатою та Міжнародним аудиторським союзом при підтримці інформаційних партнерів: інтернет-порталу “Цензор.НЕТ”, щотижневика “Юридична практика”, газети «БІЗНЕС». Деталі другого дня форуму тут.

Наступний форум заплановано провести в Києві у першій декаді жовтня цього року, у рамках якого будуть обговорюватись питання виходу на європейські ринки через Польську юрисдикцію.

ОЗНАЙОМИТИСЬ ІЗ ФОТОМАТЕРІАЛАМИ ЗАХОДУ ВИ ЗМОЖЕТЕ ЗА ДАНИМ ПОСИЛАННЯМ

Зв’язатися з нами

Надіслати запит