Ключові питання, зміни, звітна кампанія та контроль в умовах карантину у сфері ТЦУ: Лариса Врублевська стала спікером вебінару від АППУ - Юридична група Eucon

Ми використовуємо файли cookie для нашого веб-сайту. Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтеся з використанням нами файлів cookie.

Публікації

Ключові питання, зміни, звітна кампанія та контроль в умовах карантину у сфері ТЦУ: Лариса Врублевська стала спікером вебінару від АППУ

Аудиторка, партнерка, керівниця практики трансфертного ціноутворення EUCON Лариса Врублевська стала спікером у межах онлайн-вебінару «Актуальні питання з податку на прибуток підприємств та ТЦУ» від Асоціації  платників податків України, який відбувся 22 лютого.

Пані Лариса розпочала свій виступ на тему «Огляд ключових питань та змін у сфері трансфертного ціноутворення. Звітна кампанія 2021: контрольовані та неконтрольовані операції. Контроль в умовах карантину» з огляду важливих матеріалів щодо ТЦУ, зокрема з оглядів Керівництва ОЕСР з трансфертного ціноутворення та «Практичного посібника ООН з трансфертного ціноутворення для країн, що розвиваються (2021)».

Лекторка детально проаналізувала наслідки впливу пандемії COVID-19 на сферу ТЦУ (зниження обсягів виробництва/торгівлі, загальне зниження прибутковості бізнесу, зміна способів ведення бізнесу, перебудова ланцюгів постачання, вплив коливань валютних курсів, фінансові труднощі, звільнення працівників, скорочення бюджетів та ін.), проблеми трансфертного ціноутворення (обґрунтування збитків, аналіз порівнянності, суттєвий вплив на рівень операційного прибутку від’ємних курсових різниць, вплив зростання окремих видів незапланованих (надзвичайних)  витрат та ін.) та озвучила рекомендації щодо дій, спрямованих на розв’язання цих проблем (зміна підходів щодо використання даних для порівняльного аналізу, зміна методів трансфертного ціноутворення, порівняльний аналіз з урахуванням ступеня державного втручання та ін.).

Лариса Врублевська комплексно розібрала питання ділової мети, зокрема зміст визначення та законодавче підґрунтя, зміни, які були введені у 2021 році, податкові періоди, алгоритм аналізу, питання відсутності комерційної раціональності і т.д.

Експертка також розглянула приховані (конструктивні) дивіденди, зокрема подала схему у контексті реалізації товарів, робіт, послуг. Не оминули увагою й питання коригування на 30% пп.140.5.4., 140.5.5.-1 ПКУ.

Також учасники вебінару мали змогу почути інформацію щодо ідентифікації контрольованих товарів: у межах цієї підтеми розглянули дивіденди, відступлення права вимоги, заробітну плату, переведення боргу і операцію здійснення платежів в адресу нерезидента, безоплатну передачу товарів, безповоротну фінансову допомогу, внесення до статутного капіталу, придбання ОЗ в нерезидента, участь в торгах, продаж товару через комісіонера нерезидента, продаж товару через комісіонера резидента, кредит-ноту.

Частину виступу було присвячено перевіркам й моніторингу в ТЦУ: пані Лариса говорила про законодавче підґрунтя, періоди перевірок і дії мораторію на перевірки (зокрема, про скорочення термінів дії обмежень на перевірки/скасування скорочень), про фактори, які враховуються в межах моніторингу і застосування штрафів.

Учасники заходу мали змогу разом зі спікером обговорити механізм трансфертного ціноутворення в дії, який складається з таких блоків: запити документації з ТЦУ, контрольно-перевірочна робота, самостійне збільшення платниками податків бази оподаткування (ТЦ).

Після матеріалу теоретичного характеру, було розібрано практичні аспекти: критерій обсягу виручки для  формування первинної вибірки, якість остаточної вибірки, сегментування облікових даних, вибір часового проміжку для аналізу та використання історичних даних.

Лариса Врублевська завершила виступ аналізом судової практики Верховного Суду у сфері трансфертного ціноутворення за 2020-2021 роки.

Зв’язатися з нами

Надіслати запит