Ольга Сушик стала спікеркою Польсько-української конференції, що відбулась 23 лютого у Варшаві - Юридична група Eucon

Ми використовуємо файли cookie для нашого веб-сайту. Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтеся з використанням нами файлів cookie.

Публікації

Ольга Сушик стала спікеркою Польсько-української конференції, що відбулась 23 лютого у Варшаві

Докторка юридичних наук, старша юристка, заступниця керівника практик будівельного, енергетичного права та права охорони навколишнього середовища EUCON Ольга Сушик виступила протягом Польсько-української конференції від Академії Леона Козьмінського та Проєкту ЄС в Україні «Право-Justice», що відбулась 23 лютого у Варшаві.

Конференція відбулась у гібридному форматі – паралельно у стінах Академії Леона Козьмінського та онлайн, а метою заходу стало обговорення нагальних проблем у контексті динамічного зростання правовідносин між фізичними та юридичними особами з Польщі та України у комерційних, цивільних, сімейних та трудових справах, а також у сфері міжнародного цивільного процесу та міжнародного приватного права.

Ольга Сушик протягом виступу розглянула тему компенсаційної відповідальності за шкоду, завдану навколишньому природному середовищу під час збройних конфліктів та зміст ст. 35 польсько-української Угоди про взаємодопомогу 1993 року.  Зокрема, пані Ольга зазначила, що наразі втрати природного середовища України внаслідок війни оцінюються в понад 46 мільярдів євро, а також проаналізувала нормативно-правові акти, якими регуюється питання відшкодування збитків за завдану навколишньому середовищу шкоду. Спікерка навела приклади практичних кейсів, за якими країнам вдалось притягнути до відповідальності відповідачів за скоєні екологічні злочини.

Ольга Сушик акцентувала увагу на тому, що ООН створила спеціальний орган для відшкодування екологічних та інших збитків – Компенсаційну комісію ООН (UNCC), якій вдалось врегулювати претензії на суму 52,4 мільярда доларів. Експертка деталізувала повноваження органу та категорії вимог до осіб, які мають право звернутись по компенсацію.

Важливою частиною виступу стало обговорення питання дій, які має вжити Україна на міжнародному рівні для подальшого відшкодування збитків від РФ: так, на думку фахівчині, необхідно закликати ООН і Раду Безпеки ухвалити відповідні резолюції із засудженням збройної агресії проти України та створити допоміжний орган для компенсації збитків, закликати до створення спеціального фонду для виплати компенсацій Україні, іншим державам, юридичним і фізичним особам, які постраждали внаслідок агресії. На завершення Ольга Сушик проаналізувала кроки, які зробила Україна на внутрішньонаціональному рівні для розв’язання проблем у зазначеній сфері.

Спікерами конференції також стали: д.ю.н. Мачєй Де Абгаро Захаріасєвіч – викладач, професор кафедри цивільного права Академії Леона Козьмінського; проф. Максимільян Паздан – у колишньому член Комісії з кодифікації цивільного права при Міністерстві юстицій Польщі, член-кореспондент Міжнародної академії порівняльного права в Парижі, член-кореспондент Польської академії мистецтв і наук; д.ю.н. Кшиштоф Пачула – референдар в Суді Європейського Союзу, редактор conflictoflaws.net, секретар і член Правління Польської асоціації європейського права; д.ю.н. Марчін Маргоньскі – заступник державного нотаріуса в Крапковіце, автор публікацій у галузях міжнародного приватного права та міжнародного цивільного процесу, викладач у сфері зовнішньої торгівлі для суддів та нотаріусів, експерт з іноземного права у польських судових процесах; Максим Щербюк – стажист-юристконсульт Окружної палати юрисконсультів у Варшаві, молодший юрист Sołtysiński Kawecki & Szlęzak.

Зв’язатися з нами

Надіслати запит