One and only TP: Лариса Врублевська вчергове стала лектором вебінару з питань ТЦУ від АППУ - Юридична група Eucon

Ми використовуємо файли cookie для нашого веб-сайту. Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтеся з використанням нами файлів cookie.

Публікації

One and only TP: Лариса Врублевська вчергове стала лектором вебінару з питань ТЦУ від АППУ

15 червня відбувся черговий онлайн вебінар з питань трансфертного ціноутворення від АППУ. Вкотре аудитор, партнер, керівник практики ТЦУ EUCON Лариса Врублевська стала спікером у межах заходу Асоціації платників податків України, виступивши перед членами організації із лекцією на тему «Тенденції проведення контролю та розгляду спорів з питань ТЦУ. Трансфертне ціноутворення в умовах пандемії COVID-19».

Так, лекторка розпочала доповідь із аспектів впливу пандемії COVID-19, серед яких, зокрема, були названі зниження обсягів виробництва/торгівлі, загальне зниження прибутковості бізнесу; зміна способів ведення бізнесу (онлайн, відмова від утримання офісів, складів тощо); фінансові труднощі, звільнення працівників, скорочення бюджетів; перебудова ланцюгів постачання; коливання валютних курсів і т.д.

У контексті впливу ковідної кризи були обговорені й важливі проблеми у сфері трансфертного ціноутворення, серед яких проблеми з обгрунтуванням збитків, аналізом порівнянності, коливання рівня операційного прибутку від’ємних курсових різниць, зростання окремих видів незапланованих витрат, неможливість використання історичних/ретроспективних даних, відтермінування отримання інформації про показники 2020, неможливість дофінансування головними компаніями збитків, перерозподіл збитків та витрат в межах Групи, посилення впливу додаткових ризиків (комерційні, фінансові) тощо.

Лариса Врублевська озвучила рекомендовані рішення, які слід спробувати застосувати для розв’язання названих проблем. Наприклад, експерт порадила спробувати зміну підходів щодо використання даних для порівняльного аналізу, зокрема застосування рекомендацій ОЕСР податковим адміністраціям забезпечити гнучкість; зміну методів ТЦУ; застосування методу розподілу прибутку чи декількох методів; спробувати довести вплив форс-мажорних обставин; використати перегляд/скасування умов існуючих угод АРА/попереднього узгодження ціноутворення; детально фіксувати в документації з ТЦУ всі обставини, що впливають на результати діяльності і т.д.

Лектор також детально проаналізувала особливості звітності у сфері ТЦУ за 2020 рік, а також способи контролю у сфері трансфертного ціноутворення – моніторинг контрольованих операцій, опитування з питань ТЦУ, проведення перевірок з питань дотримання платником податків принципу «витягнутої руки».

Аудитор EUCON не оминула увагою й питання мораторію на перевірки, нарахування штрафів та практичних аспектів ТЦУ: 1) критерію обсягу виручки для формування первинної вибірки; 2) якості остаточної вибірки; 3) сегментування облікових даних; 4) вибору часового проміжку для аналізу, використання історичних даних.

Виступ завершився оглядом та аналізом актуальної судової практики Верховного Суду у сфері трансфертного ціноутворення.

Зв’язатися з нами

Надіслати запит