Перегляд норм трансфертного ціноутворення - ключовий аспект плану BEPS - Юридична група Eucon

Ми використовуємо файли cookie для нашого веб-сайту. Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтеся з використанням нами файлів cookie.

Публікації

Перегляд норм трансфертного ціноутворення – ключовий аспект плану BEPS

Трансфертному ціноутворенню останнім часом в світі приділяється дуже багато уваги, оскільки саме за допомогою механізмів ціноутворення транснаціональні компанії здійснюють виведення прибутку з під оподаткування. Навіть за найскромнішими оцінками втрати податків в світі становлять сотні млрд.дол. на рік.

У 2013 році на вимогу країн великої двадцятки був прийнятий План BEPS (Декларація по боротьбі з розмиванням податкової бази), який багато експертів називають найбільш фундаментальними змінами в міжнародних податкових правилах.

Сам план складається з 15 дій, які повинні вирішити питання з виведенням прибутку з-під оподаткування:

1. Підготовка комплексу заходів з оподаткування цифрового сектора економіки.

2. Усунення відмінностей в оподаткуванні гібридних інструментів.

3. Рішення проблем, пов’язаних з ухиленням від сплати податків через використання контрольованих іноземних компаній.

4. Пропозиції щодо обмеження процентних відрахувань з оподатковуваної бази.

5. Заходи з обміну інформацією і вимоги до фактичного присутності для отримання пільгового режиму.

6. Заходи щодо запобігання зловживань в процесі застосування норм конвенцій про уникнення подвійного оподаткування.

7. Зміна норм в статусу постійного представництва.

8.9.10. Ряд заходів пов’язаних з трансферним ціноутворенням. В т.ч. щодо нематеріальних активів, угод з високим ступенем ризику.

11. Процедури збору і аналізу інформації.

12. Вимоги про розкриття інформації по агресивному податкового планування.

13. Вимоги до підготовки документації з трансфертного ціноутворення.

14. Розробка механізмів і процедур вирішення спорів.

15. Механізми для внесення змін в двосторонні угоди.

Все що пов’язано з трансферним ціноутворенням підпорядковано одному принципу: прибуток має оподатковуватися в тій державі в якій вона була згенерована.

Найближчим часом планується всі ці заходи плану BEPS втілювати в життя.

5 жовтня 2015 опубліковано остаточний пакет заходів ОЕСР в рамках реалізації плану BEPS.

8 жовтня 2015 на щорічному саміті в Лімі (Перу) G20 на рівні міністрів фінансів підтримала пакет заходів.

15-16 листопада 2015 на зустрічі в Анталії (Туреччина) на рівні глав держав країн великої двадцятки очікується рішення про подальшу реалізацію зазначених заходів.

Не менш важливими аспектами реалізації плану BEPS є заходи щодо обміну податковою інформацією між державами. Україна в 2013 році стала повноправним членом (121-м на той момент) Глобального форуму з прозорості та обміну інформацією ОЕСР. Метою Глобального форуму є імплементація в національне законодавство кожної країни міжнародних стандартів прозорості та інформаційного обміну.

Ті країни, які приєдналися до форуму першими вже погодили конкретний графік запуску системи обміну інформацією. Планується починати активний обмін в 2017 році.

Відповідно до стандарту раз в рік відбувається обмін інформацією про рахунки фізичних і юридичних осіб, трастів, фондів. Йдеться про залишки та рух коштів, нарахування відсотків, дивідендів. Інформація буде направлятися з юрисдикції де знаходиться банк в юрисдикцію де зареєстрований власник рахунку. Також інформацією обмінюватимуться податкові адміністрації.

Ряд держав приєднуються до активного обміну інформацією в 2017-2018г.г., Серед них США і Росія.

Держави які починають обмін інформацією першими:

Албанія, Ангілья, Аргентина, Аруба, Австрія, Бельгія, Бермудські острови, Британські Віргінські острови, Кайманові острови, Колумбія, Хорватія, Кюрасао, Кіпр, Чеська Республіка, Данія, Естонія, Фарерські острови, Фінляндія, Франція, Німеччина, Гібралтар, Греція, Гернсі, Угорщина, Ісландія, Ірландія, Острів Мен, Італія, Джерсі, Південна Корея, Латвія, Ліхтенштейн, Литва, Люксембург, Мальта, Маврикій, Мексика, Монтсеррат, Нідерланди, Норвегія, Польща, Португалія, Румунія, Сан-Марино, Словацька Республіка Словенія, Підвенна Африка, Іспанія, Швеція, Теркс і Кайкос та Великобританія.

У зв’язку з прийдешніми змінами в правилах міжнародного оподаткування та механізми контролю Міжнародний правовий центр EUCON рекомендує враховувати їх при плануванні операцій та господарської і фінансової діяльності на світових ринках. Цілком обґрунтованими будуть і заходи з реструктуризації бізнесу, в тому числі аж до перенесення підрозділів в нові юрисдикції.

Ярослав Романчук – керуючий партнер Міжнародного правового центру EUCON

Джерело: журнал The Ukrainian Journal of Business Law, № 11 листопад 2015 року, http://www.ujbl.info/article.php?id=690

Зв’язатися з нами

Надіслати запит