Успішний старт нової комунікаційної юридичної платформи: звіт з Першого юридичного форуму - Юридична група Eucon

Ми використовуємо файли cookie для нашого веб-сайту. Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтеся з використанням нами файлів cookie.

Публікації

Успішний старт нової комунікаційної юридичної платформи: звіт з Першого юридичного форуму

26-27 травня 2022 року в центрі Європи – у Варшаві, відбувся Перший юридичний форум – грандіозна подія у юридичному світі! Настав час підбити підсумки роботи нової комунікаційної платформи для країн ЄС та Східного партнерства, яка змогла зарекомендувати себе як важлива подія, що об’єднує найкращих експертів у своїй галузі.

Отже, як результат маємо:
• 2 робочих дні;
• 11 сесій;
• 19 країн;
• 80 спікерів;
• 150 учасників.

ФОТОЗВІТ

Перший юридичний форум було розпочато зі спеціальної сесії “Виклики глобалізації та потреби юридичного ринку: як ці фактори можуть вплинути на майбутнє юридичної освіти та які особливості боротьби за молоді таланти сьогодні”.

Наші експерти розпочали з обговорення питань значенння міжнародного обміну в контексті юридичної освіти, знання кількох іноземних мов, значення вивчення законодавства інших країн, школи польського права, використання технологій в юридичній освіті, зміни парадигми мотивації студентів юридичних факультетів, глобалізації юридичної освіти та інтеграції знань з юриспруденції для інших спеціальностей, у тому числі суміжних, необхідність ініціювання змін викладачами юридичних факультетів і трансформації навчальної комунікації, навичок, які повинні набути студенти юридичного факультету в межах юридичної освіти.

Модерував сесію Пьотр Алхімович – експерт з маркетингу та комунікацій, викладач університету, Brainfore.

У цій сесії взяли участь:

  • Проф. Роман Собецькі – проректор з розвитку Варшавської школи економіки;
  • Ярослав Турлуковський – факультет права та адміністрації Варшавського університету;
  • Ітзік Аміель – адвокат, засновник і генеральний директор THE SWITCH™, Міжнародний спікер;
  • Проф. Бартломієй Новак – проректор з питань співробітництва з навколишнім середовищем, декан юридичного коледжу Університету Козьмінського;
  • Д-р Ольга Сушик – віце-директор Центру європейських досліджень Навчально-наукового інституту права Київського національного університету імені Тараса Шевченка (Україна).

Завершилась сесія потужною презентацією Ітзіка Аміеля, яка була присвячена необхідності зміни підходів до трансформації юридичної освіти.

Перший юридичний форум було відкрито вітальними промовами спеціальних гостей.

Із вітальним словом виступили:

  • Малгожата Госієвська – віце-маршал Сейму Республіки Польща;
  • Руслан Стефанчук – Голова Верховної Ради України;
  • Олексій Бонюк – керівник управління кримінально-правової політики та захисту інвестицій Генеральної прокуратури України;
  • Войцех Багінські – голова Комітету з міжнародних відносин, Рада адвокатів Польщі;
  • Хольгер Цшайге – президент ELTA;
  • Анна Огренчук – президент Асоціації правників України;
  • Ірина Паліашвілі – засновниця Юридичного форуму Європа-Кавказ-Азія.

Гості форуму протягом привітальних слів говорили про гостру необхідність термінових дій у правовому полі, спрямованих на зупинення війни в Україні та справедливого покарання Росії за усі військові злочини та військову агресію у міжнародній правовій парадигмі; значення конструктивного діалогу юристів на міжнародному рівні щодо оперативної розробки ефективних механізмів та інструментів притягнення до відповідальності російської влади за усі скоєні злочини та розв’язання війни в Україні перед міжнародними судовими інституціями. Надзвичайно важливими є політична, економічна та правова консолідація європейських країн та їх перспективи в контексті розв’язання нагальних проблем. Спікери наголосили, що надання Польщею безпрецедентної допомоги Україні є неймовірним прикладом добросусідства та свідомості країни у контексті захисту людських цінностей. Спікери підкреслили надважливу роль правників як захисників і голос права та їх конструктивного діалогу в урегулюванні глобальних змін та проблем. Крім того, вони наголосили, що весь світ захоплюється хоробрістю та силою українського народу.

“Я хочу змінити девіз Форуму “Міжнародне юридичне співтовариство підтримує Україну” на “Міжнародне юридичне співтовариство перемагає з Україною”, – сказала Ірина Паліашвілі.

Сесія 1Трансформація торговельно-економічної ситуації на європейському ринку у світлі військової агресії Росії проти України: наслідки економічної блокади, санкцій, торговельних бар’єрів, зміни поставок товарів, транспортних обмежень” відзначилась активною дискусією та актуальними виступами.

Спікери обговорили складність поточної ситуації в Україні, катастрофічні наслідки війни і мужність українського бізнесу, який попри багатомільйонні втрати використовує усі доступні ресурси і можливості для продовження роботи, щоб підтримувати економіку та фінансувати українську армію. Вони оцінили реальну складність ситуації, що склалась у світі через війну в Україні, зокрема в економічній сфері, обговоривши зміну логістичних ланцюгів, блокування українських портів, вплив санкцій в адресу росії на зміну економічного ландшафту та їх наслідки. Експерти розібрали минулий досвід Грузії та Фінляндії у контексті попередніх збройних конфліктів та безпосереднього сусідства з Росією. Також спікери оцінили та наголосили вкрай важливе значення посилення санкції щодо Росії, зокрема в контексті пошуку механізмів мінімізації негативних наслідків для країн, що накладають санкції, та одночасно ефективності цих санкцій. Кожен із доповідачів погодився, що зараз важливо розробити пакети допомоги та підтримки для українського бізнесу, дестабілізація якого має складні наслідки як для України, так і для світової економіки.

Модерував сесію Ярослав Романчук – керуючий партнер, юридична група EUCON.

У цій сесії взяли участь:

  • Проф. д-р Олексій Кот – директор Київського регіонального центру НАН України;
  • Марчін Новацкі – віце-президент Спілки підприємців і роботодавців;
  • Світлана Романова – головний юрисконсульт ТОВ «МЕТІНВЕСТ ХОЛДИНГ»;
  • р.пр. Анна Туратон – керівник юридичного кластеру NEE, Schenker sp. z o.o.;
  • Ігор Лівшиц – старший радник, Rödl & Partner;
  • Єва Калузінська – партнер, адвокат VERNE LEGAL;
  • Міхеїл Гогешвілі – партнер, MKD Law.

Учасники сесії 2/1Вихід бізнесу на зовнішні ринки як спосіб отримання доступу до інвестиційного капіталу, фінансових ресурсів та інноваційних фінансових інструментів” обговорили питання виходу на зарубіжні ринки як як засіб отримання доступу до інвестиційних капіталів, як українському бізнесу вижити в нових умовах, вплив війни в Україні на ринок інвестицій, подолання глобальних економічних проблем, які вплинули на інвестиції (постпандемічна криза, війни), способи диверсифікації ризиків, критерії прийняття рішення про вихід на іноземні ринки, податкові аспекти. Експерти також зосередились на питанні використання потенціалу Польщі для подальшого виходу на ринки ЄС, переваги Польщі для розширення бізнесу. Окрім того, спікери звернули увагу на те, що протягом виходу на іноземні ринки важливо враховувати локальні особливості, а Україна має чудовий потенціал для інвестицій у післявоєнний період.

Модерувала сесію Магдалена Завадзька – партнер, бізнес та інноваційний консалтинг, CRIDO.

У цій сесії взяли участь:

  • Юстина Баута-Шостак – партнер, міжнародні податкові системи, MDDP;
  • Андрій Романчук – партнер, юридична група EUCON;
  • Лукаш Щепаняк – юрисконсульт;
  • Сергій Агратіна – начальник юридичного відділу АТ «Ощадбанк» Головного офісу в Києві та Київській області;
  • Адам Моравський – керуючий партнер, Morawski & Partners.

Наступною паралельною сесією була сесія 2/2BEPS 2.0 (Рівень 1 — Рівень 2): як нові ініціативи ОЕСР вплинуть на оподаткування міжнародних компаній та чи зупинять вони податкову міграцію?”.

Доповідачі сфокусували увагу на аналізі національних законодавчих змін у зв’язку з імплементацією BEPS. Зокрема, експерти розглянули приклади і особливості імплементації BEPS в Україні та Польщі, обговорили основну мету і задачі імплементації, наслідки і перспективи, кінець епохи офшорів та податкову конкуренцію, її переваги і недоліки у світі. Спікери висловили своє бачення перспектив міжнародного податкового законодавства, технічні аспекти і складнощі у процесі імплементації BEPS. Також експерти оцінили реальні перспективи імплементації BEPS 2.0. і майбутнього трансфертного ціноутворення, а також розглянули позицію бізнесу щодо цих питань, гармонізацію міжнародного податкового законодавства та санкції у контексті податків.

“BEPS – це величезна революція у сфері трансфертного ціноутворення”, – сказала Агнешка Внук.

Модерувала сесію Агнешка Внук – партнер, податковий радник MDDP.

У цій сесії взяли участь:

  • Домінік Гаєвський – професор, завідувач кафедри податкового права Варшавської школи економіки, суддя Вищого адміністративного суду;
  • Якуб Біньковські – член правління та директор департаменту права та законодавства ZPP;
  • Антон Поляничко – адвокат, голова наукової ради Асоціації податкових радників;
  • Лариса Врублевська – партнер, юридична група EUCON;
  • Філіп Майдовскі – радник міністра фінансів, переговорник BEPS 2.0.

Протягом сесії 3/1Кризовий ландшафт міжнародної торгівлі, електронної комерції в епоху існуючих санкцій, бар’єрів, торгових воєн, і яка цінність зовнішніх юристів для бізнесу?” експерти окреслили коло проблем, з яким и зіштовхнувся бізнес через кризові явища, зокрема у контексті зміни кон’юктури ринків продажу та електронної комерції. Спікери поділились власним досвідом розв’язання цих проблем, зокрема розповіли про власні антикризові інструменти, превентивні заходи, розробки стратегій з антикризового менеджменту. Також експерти проаналізували вплив прийнятих пакетів санкцій, оцінивши наявний досвід у різних сферах та юрисдикціях та роль юриста у розв’язанні проблемних аспектів.

Модерував сесію Марчін Рутецкі – керуючий партнер Business Intelligence Club.

У цій сесії взяли участь:

  • Владислав Рошка – партнер, ЮФ Efrim, Roşca şi Asociaţii;
  • Даріуш Сойка – директор і радник, American Express CEE & PAYBACK CEE;
  • Наталія Петрик – заступник генерального секретаря, керівник відділу розвитку бізнесу Інституту SCC;
  • Маргарита Васильєва – провідний юрисконсульт, lifecell;
  • Ілля Антонов – адвокат, PRK Partners;
  • Міхал Сас – спеціаліст із дотримання вимог, MLRO Східна Європа.

У межах сесії 3/2Міжнародний досвід та ефективні способи управління ризиками шахрайства, хабарництва та корупції в корпоративному секторі, практика пошуку викрадених активів та повернення їх власникам” експерти говорили про ефективні інструменти боротьби з корупцією, зокрема шляхом транспарентності, із застосуванням комплексного і раціонального підходів. Також експерти обговорили важливе значення процедур compliance для бізнесу та реального розкриття корупційних злочинів у контексті невтішної статистики. На думку спікерів, для подолання корупції потрібно змінити систему й менталітет. Учасники сесії також обговорили досвід застосування антикорупційних практик різних країн. Слід відзначити, що публічна відповідальність у секторі бізнесу і в публічній сфері є надважливою.

Модерував сесію Олександр Мовчан – президент Інституту внутрішнього контролю у Східній Європі.

У цій сесії взяли участь:

  • Георг Ястер – партнер, TIGGES Rechtsanwälte;
  • Піотр Жилка – спеціаліст з питань комплаєнсу та боротьби з відмиванням грошей, Billione;
  • Марчін Дублашевскі – представник ради з питань викривачів, Інститут внутрішніх аудиторів (IIA), Польща;
  • Робін Барнетт – керівник відділу міжнародної стратегії, британський дипломат, Business Intelligence Club.

Одне з найскладніших і найважливіших питань стало об’єктом обговорення в межах ключової сесії 4 “Механізми репарацій та контрибуцій як спосіб відшкодування збитків, завданих військовою агресією росії проти України. Міжнародна кримінальна відповідальність керівництва та громадян РФ за воєнні злочини в Україні.”

Учасники сесії обговорили надважливе питання шляхів відшкодування росією завданих збитків, бюрократичні й законодавчі труднощі, що виникають у цьому контексті, методи фіксації збитків та потенційні варіанти відшкодування, можливість виплат репарацій, зокрема за рахунок заморожених російських активів за кордоном. Також експерти окреслили можливі шляхи притягнення до відповідальності тих, хто має відношення до скоєння військових злочинів, обговорили проблемні аспекти щодо дії міжнародних інституцій, які потенційно можуть притягувати до відповідальності. Спікери одностайно підкреслили критичну потребу розробки ефективної системи покарання у максимально короткі терміни.

Модерував сесію Марек Єжевський – адвокат, партнер, керівник відділу вирішення спорів, Kochański & Partners.

У цій сесії взяли участь:

  • Дмитро Таранчук – директор юридичного забезпечення, ВАТ «Фармак»;
  • Олеся Отраднова – заступник керівника оперативної групи з питань заморожування та арешту російських активів, Генеральна прокуратура України;
  • д-р Юлія Атаманова – партнер, керівник відділу міжнародного арбітражу, LCF Law Group;
  • д-р Галина Кузнєцова – судово-медичний експерт, віце-президент Союзу експертів України;
  • Габріель Олеарнік – керуючий директор, директор зі зв’язків з інвесторами Delta Capital Partners.

Другий день розпочався із сесії 1 “Глобальні виклики для юридичного ринку в новій геополітичній та економічній реальності. Локальні особливості управління юридичним бізнесом”.

Спікери почали робочий день форуму з обговорення глобальних чинників, що вплинули на трансформацію юридичного ринку. Зокрема, спікери поділились власними спостереженнями щодо впливу пандемії Ковід 19 на роботу юридичних компаній, наслідків постковідної кризи. Також окремо експерти обговорили зміни в юридичній сфері, спричинені війною в Україні, вплив санкцій щодо росії на роботу юристів у контексті правових змін і трансформації клієнтської бази, роль юристів в урегулюванні конфліктів, а також вплив поточної політичної ситуації у світі на юридичні ринки різних країн та екномічні наслідки подій.

Модерувала сесію Ірина Паліашвілі – президент та старший радник Української юридичної групи RULG.

У цій сесії взяли участь:

  • Вардан Степанян – керуючий партнер Юридичної фірми K&P;
  • Єжи Савицькі – директор юридичного відділу Centralny Port Komunikacyjny Sp. z o.o.;
  • Олег Єфрім – партнер ЮФ Efrim, Roşca şi Asociaţii;
  • Магдалена Зак – юрисконсульт, юридичний директор, Medical Devices Group – Польща та Балтія, Johnson & Johnson Poland Sp. z o.o.;
  • д-р Томаш Сироль – член Комітету з міжнародних відносин Ради адвокатів Польщі;
  • Ольга Усенко – видавництво “Юридична практика”, керівник міжнародних та вітчизняних дослідницьких програм (Київ, Україна);
  • Ян Когут – керуючий партнер, адвокат, PRK Partners;
  • Домініка Дурховська – адвокат, партнер у практиці міжнародних спорів, Kochański & Partners.

Наші зіркові експерти протягом сесії 2 “Майбутнє зараз: Legal Tech, Legal Design, YouTube, LinkedIn, ESG як сучасні інструменти кмунікування з клієнтами в межах win-win підходу” обговорили майбутнє юридичного ринку крізь призму інноваційних ресурсів, сучасних інструментів і технологій.

Протягом цієї сесії доповідачі обговорювали шляхи та мотиви залучення технологій в юридичній сфері, яка потребує цифровізації та модернізації, підкреслюючи її консерватизм та архаїчність. Так, експерти справедливо зауважили, що Legal Tech є ідеальним інструментом для скорочення дистанції між юристами та клієнтами, спрощуючи багато робочих процесів і роблячи юридичну інформацію більш зрозумілою для клієнта. Крім того, спікери обговорили, як ефективно і творчо використовувати доступні цифрові інструменти, програми та системи. Ще одне важливе питання в контексті сесії – коло проблем і викликів, які мають розв’язати нові інструменти, і труднощі, які виникають при розробці таких інструментів. Учасники сесії не змогли оминути питання ктивності юриста та створення персонального бренду в соціальних мережах, а також того, як ефективно та правильно використовувати публічність та присутність у мережах для спілкування, пошуку клієнтів, просування і завоювання ділової репутації.

Модерував сесію Андрій Романчук – партнер, юридична група EUCON.

У цій сесії взяли участь:

  • Пшемислав Бархан – адвокат, власник, Barchan Legal;
  • Анна Атанасов – керівник юридичного відділу Huuuge Games;
  • Войцех Багінські – голова Комітету з міжнародних відносин, Рада адвокатів Польщі;
  • Ітзік Аміель – адвокат, засновник і генеральний директор THE SWITCH™, міжнародний спікер;
  • Томаш Кокошка – директор юридичного департаменту та комплаєнсу, Signify;
  • Кароліна Малагоцька – доцент, Університет Козьмінського.

Сесія 3 “Особливості просування юридичних послуг крізь призму маркетингу та PR в умовах кризи. Вплив міжнародних рейтингів і досліджень на вибір клієнта — міф чи реальність?” було особливо продуктивно і цікавою.

Аналіз ринку юридичного маркетингу в кризових умовах, особливості маркетингових стратегій в юридичній сфері в різних європейських країнах, актуальність і ефективність використання різних інструментів для просування юридичних послуг, обмеження й складнощі, вплив пандемії Covid-19 та війни в Україні, цільова аудиторія та клієнтоорієнтованість, нові методи просування, майбутні перспективи і зміни на ринку – ці та інші питання стали об’єктом обговорення спікерів у межах сесії.

“Кризові періоди, окрім проблем і складнощів, також відкривають нові можливості, які провокують генерування нових маркетингових стратегій. Це можливість продемонструвати свій потенціал, актуальність, відчуття трендів, розширити географію діяльності шляхом виходу на нові ринки, кардинально змінити вектор і способи просування”, – зазначив Бартош Янковскі.

Також експерти виділили окремо тему локальних і міжнародних юридичних рейтингів, репутації цих рейтингів, їх значення, актуальності і ставлення до них на ринках в різних країнах, обговоривши також це питання у контексті ставлення клієнтів до присутності компаній у рейтингах при виборі юридичної компанії.

“Результатом хорошого маркетингу є хороша компанія, результатом відмінного маркетингу є задоволений клієнт”, – сказала Катажина Козловська.

Модерувала сесію Євгенія Руженцева – CEO, Legal High School.

У цій сесії взяли участь:

  • Домінік Вагнер – партнер, TIGGES Rechtsanwälte;
  • Дорота Гжелінська – керуючий директор Innovative Lawyers Consultants;
  • Бартош Янковскі – партнер, Morawski & Partners;
  • Катажина Козловська – юрисконсульт, член правління Atlas Management Company (Польща) Sp. z o.o.;
  • Пшемислав Якубовський – Юрисконсульт, Європа.

Сесія 4 “Майбутнє юридичної професії: управління людським капіталом, як утримати та мотивувати персонал, значення розвитку soft skills та hard skills?” стала фінальною та стала яскравим завершенням Першого юридичного форуму.

На кінець заходу учасники сесії обговорили свої передбачення щодо майбутнього професії юриста, поділились власними секретами управління як великими, середніми так і малими юридичними компаніями й департаментами, зокрема, обговоривши різні стилі й концепції управління. Також експерти висловили думку про те, що через вплив і наслідки пандемії та війни робота юриста врешті стане гібридною, поєднавши роботу в офісі та ремоут.

Головним меседжем сесії стала думка про те, що в управлінні і комунікації зі співробітниками має бути емпатія, яку потрібно розвивати як у собі, так і у колегах. Керівник має стати провідником і ментором для членів колективу, дбаючи не тільки про розвиток професійний навичок, але й емоційний стан. Щодо софт скілс і хард скілс, то важливо розвивати, окрім вже згаданої емпатії, комунікаційні навички, гнучкість, адаптивність й емоційний інтелект.

Модерувала сесію Зоя Іллєнка – віце-голова з управління юридичними фірмами підкомітету з управління знаннями і технологіями (IBA).

У цій сесії взяли участь:

  • Марчін Дурлак – керуючий партнер і співзасновник IMD Solicitors LLP;
  • Пауліна Пістор-Булава – керуючий директор рекрутингової фірми PPB;
  • Світлана Романова – головний юрисконсульт ТОВ «МЕТІНВЕСТ ХОЛДИНГ»;
  • Яцек Ядзінський – генеральний радник та член правління Eltel Networks Group у Польщі;
  • Малгожата Домурат – п.д. Директор Управління юридичної служби та нагляду за правом власності, PKP CARGO S.A.;
  • Рената Длуска – партнер, керівник відділу зайнятості та субсидіювання, Osborne Clarke.

Це був блискучий початок великої події, яка стала діалоговою платформою для обговорення найбільш актуальних та важливих питань юридичного ринку в контексті глобальних змін. До зустрічі 25-26 травня 2023 року!

Зв’язатися з нами

Надіслати запит